Závod požárnické všestrannosti - disciplína K6 - Překonání překážky na vodorovném laně

12.10.2012 13:03

Každý člen hlídky překoná ručkováním nebo jiným libovolným způsobem na laně zavěšeném bezpečně mezi dvěma stromy vzdálenost 3 m kategorie mladší a 4 m kategorie starší (tuto vzdálenost musí překonat ruce závodníka). Maximální bod prohnutí lana nad terénem je 2 metry. Překonávání překážky dvěma nebo více členy družstva najednou je zakázáno. Následující závodník může začít s plněním disciplíny až po seskoku závodníka předcházejícího. Pomoc při výskoku na překážku je dovolena jen členy hlídky, u kategorie mladších je povolena i pomoc rozhodčího. Soutěžní úsek musí být pro mladší i starší kategorii na obou stranách lana vyznačen (např. izolepou nebo jiným vhodným způsobem) a překonán tak, že na začátku úseku se závodník musí oběma rukama uchopit před označením začátku úseku a konečnou metu musí překonat opět rukama. Lano v průběhu soutěže napínáme.