Závod požárnické všestrannosti - disciplína K1 - Střelba ze vzduchovky

28.09.2012 12:56

Úkol

Střílí se na špalíčky o rozměrech 7 x 5 x 2 cm, postavené na podkladové desce. Špalíčky jsou postaveny 10 cm od sebe, ve výšce 30 cm nad zemí. Střílí se na plochu 7 x 5 cm. Všichni členové soutěžní hlídky střílí na pokyn rozhodčího z pěti stanovišť. Každý člen hlídky vystřelí tři rány na tři špalíčky ve vzdálenosti 10 m v poloze ležícího střelce bez pevné opory (u mladší kategorie opora povolena). Podaří-li se některému ze soutěžících povalit své tři špalíky na méně než tři rány, zbývajícími náboji nesmí vystřelit na špalíky jiného člena ani je žádnému věnovat. Každý soutěžící signalizuje ukončení střelby zdvižením ruky. Po skončení střelby posledním členem hlídky pokračuje hlídka v závodě.

Hodnocení

Za každý nepovalený špalíček obdrží hlídka 1 trestný bod. V případě, že kterýkoliv člen hlídky vystřelí počtvrté (použije vlastní nebo nalezený náboj), nezapočítává se mu žádný předchozí pokus. (max. 15 trestných bodů)