Novinky

Víkednovka - vyhodnocení

17.06.2018 21:48

Nic netrvá věčně a tak nám skončil i víkendový pobyt s dětmi na zbrojnici.

V pátek jsme se sešli tradičně v kroužku mladých hasičů a vyrazili jsme na trénink do Štípy ke zbrojnici, abychom potrénovali i s vodou. Po návratu se však děti nerozešly domů, ale připravovaly se na spaní v klubovně. Mezitím jsme nachystali opékání špekáčků, které byly na večeři. Po večeři následovala volná zábava s prodlouženou večerkou. Čekala nás ale náročná sobota.

Sobotní vsatávání bylo pro někoho těžké, ale signál poplachu a sirény probudil i ty největší spáče. Posnídali jsme buchty a koláče od maminek a následovalo "zaměstnání". Umývání cisterny, zametání a vytrhání trávy kolem zbrojnice, škrábání brambor na oběd, pilování a čištění hadic na soutěž a nácvik chystání hadic na základnu. Po výborném obědě a krátkém odpočinku jsme nachystali a napustili káď s vodou na odpolední koupání. Následovala příprava a odjezd na soutěž ve Štípě. Některé děti pomohly v soutěži hasičům ze Štípy, ostatní soutěžili za Kostelec. Konkurence byla velká a navíc jsme museli na poslední chvíli změnit úkoly jednotlivých soutěžících. I přesto si se vším výborně poradili a útok dokončili se slušným časem. Na všechny soutěžící byly přichystané sladké odměny. Po příjezdu na zbrojnici se někteří nedočkavci vrhli do kádě s vodou a ostatní je následovali. Voda sice nebyla jako v termálu, ale příjemně osvěžila. Po koupání přicházel hlad, tak jsme připravili toasty na večeři. Po večeři byla pro děti připravena orientační soutěž s hledáním pokladu, na kterou se už těšily. Po společném objasnění pravidel soutěže se rozdělily na dvě skupiny, vybavili se vysílačkami, buzolou, baterkami a dobrou náladou. Soutěž to byla pro opravdové "borce hasiče", ale to naše děti bezesporu jsou. Na trati museli hledat fáborky, kde je čekaly různé úkoly, po jejichž vyřešení museli vypočítat azimut, aby věděli, kam dál pokračovat. Štáb dospělých sledoval postup a plnění úkolů na mapě podle hlášených pozic a výsledků úkolů vysílačkami. Konec soutěže byl na zbrojnici, kde si jednotlivé skupiny musely najít svůj poklad. Mise byly úspěšně splněny a všichni se připravovali na spaní.

Nedělní budíček nebyl pevně stanovený. Snídaně byla opět sladká - buchtová. Následovalo balení a nezbytný úklid zbrojnice. Do úklidu se postupně zapojili všichni a po krátké volné zábavě před zbrojnicí jsme se na závěr všichni vyfotili a na oběd rozešli domů.

Všem, kdo se zúčastnili a pomáhali děkujeme. Bylo to supéééér a těšíme se na další podobnou akci s vámi.

Foto z akce - ZDE.

Víkendový pobyt na zbrojnici 15.-17.6.2018

13.06.2018 17:55

Vážení přátelé a rodiče ml. hasičů.

Děti Vám už určitě sdělily, že se chystáme strávit víkend na zbrojnici s aktivitami spojenými (nejen) s hasičskou tematikou.

Pro vaši informaci uvádíme předpokládaný program:

Pátek: od 17:00 hod kroužek ml. hasičů, následuje ubytování, večeře, příprava na spaní.

Sobota: dopolední příprava na soutěž, příprava oběda, oběd, odpoledne soutěž ve Štípě. Po příjezdu koupání (pokud bude počasí) u zbrojnice, večerní orientační soutěž, večeře, spaní.

Neděle: údržba techniky, příprava na dětský den, úklid a rozchod na oběd.

 

Co si mají vzít děti s sebou?

spacák, karimatku, pyžamo, toaletní potřeby, ručník, plavky, spodní prádlo. Na soutěž trčko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty, sportovní obuv. Batohy a lahve HASIČI :-). Náhradní oblečení dle počasí. Pokud někdo potřebuje, tak léky a nahlásit nám to.

Upečená buchta není podmínkou, ale je vítána (případná snídaně v sobotu).

 

Jídlo a pití bude zajištěno.

 

Případné dotazy můžete směřovat na náš mail, nebo na tel.: 604 227 231 - Zdeněk Šták

 

Těšíme se na děti a parádní společný víkend.

Hasiči Kostelec

Krajské kolo hry Plamen

09.06.2018 08:00

Tak jsme společně s mladými hasiči ze Štípy absolvovali krajské kolo hry Plamen v Otrokovicích. Soutěžilo se v 6 disciplínách a po náročném dnu skončilo družstvo na krásném 5. místě z 12 družstev.

 Foto po obdržení z SDH Štípa. 

Soutěž O pohár primátora města Zlín

02.06.2018 08:00

Ve Lhotce proběhlo další kolo soutěže O pohár primátora města Zlín, kde mezi sebou závodí jednotky sborů spadající pod město Zlín. Po startu se musel veškerý materiál odnést z pomocné základny ke stroji a po trati rozmotat a spojit hadice. Byť s dobrým časem (pro nás), tak jsme se umístili na předposledním místě.

 

Foto ZDE

 

Okresní kolo hry Plamen - Otrokovice

19.05.2018 08:00

Soutěže se účastnili někteří naši starší i mladší děti společně s hasiči ze Štípy. Po čtyřech disciplínách se starší žási umístili na krásném 3. místě a postupují do krajského kola. (bude také v Otrokovicích).

 

Foto ZDE.

Soutěž VII. okrsku

12.05.2018 13:00

Ve Štípě proběhla soutěž VII. okrsku v požárním sportu. Po útocích mladších a starších žáků přišel přívalový déšť a závěr soutěže musel být zkrácen kvůli nezpůsobilému terénu.

Výjezd JSDH - Požár popelnic Štípa

23.04.2018 18:16

Soutěž O štípského beránka 2018

07.04.2018 09:00

Mladí hasiči se v sobotu 7.4.2018 zúčastnili tradiční soutěže požárnické všestrannosti o putovní pohár O štípského beránka. Všechny děti již musí soutěžit v kategorii starších, protože bychom samostatné družstvo mladších hasičů již neposkládali. Pro ty nejmladší je to v konkurenci starších dětí trochu nevýhoda, ale děti vybojovaly skvělá umístění a je vidět, že rok od roku dělají méně chyb. Hodně nás mrzí sporné neuznání disciplíny orientace mapy, díky které mohlo být jedno z družstev na 3. místě. Konečný verdikt ale zní:

Družstvo "Rychlejší" - 8. místo

Družstvo "Rychlí" - 25. místo

 

Kroužek mladých hasičů 2018

02.02.2018 14:58

Dobrý den všem.

Zdravím Vás v novém roce a doufám, že se budeme zase v hojném počtu detkávat jako doposud.

Kroužek mladých hasičů začne opět fungovat od 2.2.2018, sraz jako vždy v 17:00 hod. Vzhledem k tomu, že mají děti prázdniny, chápu, že bude asi účast menší, protože vyrazíte někam na prodloužený víkend. Přesto ale, kdo bude chtít, může přijít. Další týden, v pátek 9.2.2018 už bude kroužek pokračovat jako vždy od 17:00 do 19:00 hod.

Těšíme se na Vás.

Výjezd JSDH - Požár rodinného domu

31.01.2018 12:05

Vánoce 2017

22.12.2017 15:00

Dobrý den.

Kroužek mladých hasičů dnes 22.12.2017 není a bude pokračovat až v roce 2018. Přesné datm ještě upřesníme a pošleme zprávu.

Všem Vám děkujeme za přízeň a spolupráci v letošním roce a přejeme klidné Vánoce a hodně zdraví do nového roku 2018.

Hasiči Kostelec.

Rozsvěcování vánočního stromu

01.12.2017 19:00

V pátek 1.12.2017 jsme slavnostně rozsvítili vánoční strom u hasičské zbrojnice. Společně s dětmi jsme napekli cukroví, uvařili vánoční punče a přichystali sladké odměny pro děti. Rodiče také přispěli nějakými dobrotami a společně s přáteli jsme strávili příjemný podvečer u našeho vánočního stromu.

Výjezd JSDH - vyvrácený strom u MŠ Kostelec

29.10.2017 17:00

Nahlášen vyvrácený strom po silném větru u MŠ v Kostelci, který blokuje příjezdovou komunikaci ke kabinám na hřišti. Motorovou pilou strom pořezaný a odklizený, provizorní oprava poškozeného plotu zahrady MŠ. 

účast: Gajdošík P., Šták Z., Tykal J.

Soutěž Plamen - podzim 2017 FOTO

14.10.2017 15:00

Soutěž se konala 14.10. v Lipové. Letos jsme postavili jedno družstvo starších žáků a druhé družstvo smíšené s hasiči ze Štípy. Někteří tak měli možnost si poprvé vyzkoušet i disciplínu požární útok CTIF, ve které jsme zatím nesoutěžili. A potěšily nás i průběžné výsledky. Naše družstvo se umístilo v ZPV na 13. místě z 20 a smíšené družstvo celkově (za ZPV a CTIF) na 3. místě.

 

Fotodokumentace ZDE.

Soutěž Plamen 14.10.2017

24.09.2017 23:43

Prosíme všechny mladé hasiče a především jejich rodiče, aby nám upřesnili, kdo se může zúčastnit podzimního kola soutěže Plamen, které se bude konat dne 14.10.2017 v Lipové. Začátek je v 8:00 hod. Vzhledm ke vzdálenosti bude potřeba vyjet už okolo 7:00 hod. Bližší info ještě domluvíme v kroužku mladých hasičů.

Kroužek mladých hasičů

08.09.2017 17:00

Informace pro všechny mladé hasiče!! Od 8.9.2017 zase pokračuje kroužek mladých hasičů. Stejně jako doposud je začátek v 17:00 hod a sraz u hasičské zbrojnice.

Těšíme se na Vás a doufáme, že i vy se těšíte. A pokud by jste věděli o někom novém, kdo by chtěl chodit, tak ho vezměte s sebou.

Zdraví Vás hasiči Kostelec

Dětský den

01.07.2017 15:00

1.7.2017 se koná v Kostelci na fotbalovém hřišti dětský den. S dětmi - mladými hasiči jsme přislíbili ukázku s cisternou. Na ukázku si děti samy promyslely netradiční útok tak, aby se všichni zapojili do "akce". Blíže nebudeme prozrazovat a věříme, že se přijdete na děti podívat a povzbudit je.

Tady je pár fotek.

Hasičský tábor a pohárová soutěž ve Veselé

23.06.2017 17:00

23.6.2017 jsme se s mladými hasiči jako obvykle sešli na zbrojnici v hasičském kroužku. Tentokrát ale děti přišly s již sbalenými věcmi na víkendový pobyt. Po kroužku děti zůstávaly na zbrojnici, opekli jsme si špekáčky a pak nachystali spacáky a společně jsme přespali v klubovně do soboty, kdy nás čekala pohárová soutěž ve Veselé. Budíček byl již v 7:00 hod a po snídani jsme se sbalili a vyrazili. Cestou jsme se ještě zastavili ve Štípě, kde také byla pohárová soutěž a Venďa Štáková šla na výpomoc do soutěžního družstva SDH Štípa a dále pak pokračovala s námi na Veselou. Na soutěži se ve dvou družstvech prostřídali všichni účastníci tábora. Po soutěži jsme jeli zpět na zbrojnici. Děti už se těšily na koupání v hasičské kádi, do které si již v pátek napustily vodu (aby se jim ohřála). Prostor před zbrojnicí se změnil v pláž. Po odpočinku jsme pro děti nachystali soutěž o železného hasiče. Trať obsahovala náročné disciplíny a soutěžící byli ještě vybaveni dýchacím přístrojem (batoh s lahví s vodou), aby měli těžší podmínky. Všichni soutěžící, kteří se nezalekli a soutěže se zúčastnili, dostali pořádně do těla, ale všichni to zvládli a zaslouží pochvalu. Mezitím se uvařila zeleninová polévka a všichni se mohli posilnit. V neděli ráno nebyl pevně stanovený čas budíčku, aby si všichni mohli odpočinout. Sbalili jsme spaní, posnídali venku před zbrojnicí a chystali se na odjezd domů. Ještě před tím, jsme ale ještě připravili soutěž na záchranu kamaráda (plyšového medvídka) z hořícího domu. Děti s téměř neprůhlednými brýlemi (simulace zakouřeného prostoru) musely v bludišti mezi stoly jen pohmatem najít cestu a hlavně kamaráda, kterého pak museli přinést zpět k východu. Vyzkoušeli si, jak je náročné se orientovat v neznámém prostředí, ale všichni kamaráda nakonec zachránili.

Z tábora si všichni odnesli originální lahve na pití a batůžky s nápisy Hasiči Kostelec, které jim (aspoň si myslíme) udělaly radost. Tyto máme samozřejmě přichystané i pro kamarády, kteří se nemohli tábora účastnit.

Poděkování patří také všem rodičům, kteří nám přinesli nějaké dobroty (buchty, zmrzliny, pizzy, makovníky, tyčinky a jiné).

Věřím, že se víkendový pobyt všem dětem líbil a že si ho patřičně užily a příjemně se unavily.   Foto   a video (útok1 a útok2) z tábora.

V pátek 30.6. kroužek ml. hasičů nebude, ale v sobotu 1.7. se koná dětský den na hřišti v Kostelci, kde pojedeme s dětmi na ukázku s cisternou. Předpokládaný čas je kolem 15:00 hod., ale přesnější info ještě pošleme ( na kolik hodin bude ukázka a v kolik hodin se sejdeme u zbrojnice).

 

Soutěž O pohár primátora města Zlína

10.06.2017 09:00

V Loukách proběhl další ročník soutěže O pohár primátora města Zlína. Tato soutěž je povinná pro jednotky, které spravuje statutární město Zlín. Tentokrát jsme byli v plném počtu 8 soutěžících (za pomoci 2 členů spřáteleného sboru z Veselé). Soutěž byla náročná nejen kvůli počasí (vydatný déšť až do vyhlášení soutěže), ale také díky překážkám, které se musely v průběhu útoku překonat.

11. místo z 13 družstev (nevadí, čas byl skvělý, disciplínu jsme dokončili a technika vydržela :-)

Okrsková soutěž 2017

13.05.2017 13:00

Dne 13.6.2017 ve Štípě u hasičské zbrojnice proběhl další ročník okrskové soutěže. I letos se zúčastnila 2 družstva mladých hasičů a jedno družstvo dospělých. Poděkování patří SDH Štípa za přípravu soutěže a zajištění jejího průběhu.

ZDE je ukázka našich borců.

Záznamy: 21 - 40 ze 148
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>